Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Výstavba okružní křižovatky na silnici I/35

Výstavba okružní křižovatky na silnici I/35Datum konání:
15.3.2024
Datum ukončení:
31.5.2024

Od poloviny měsíce března do konce měsíce května 2024 bude probíhat výstavba okružní křižovatky na stávající silnici I/35, která nově napojí přeložku silnice č. II/300 na dálnici D35 a místní část Libonice novou místní komunikací.

Situační mapka uzavírek.jpg

Vzhledem k předpokládanému nárůstu dopravní zátěže na křižovatce „u Batalionu“ bude součástí dopravních opatření řízení provozu světelnou signalizací. Umístění dopravních semaforů předpokládáme i v dalších etapách stavby dálnice D35 při plánovaných uzavírkách silnic v okolí Hořic. V této souvislosti bude přechod pro chodce v ul. Aloise Hlavatého dočasně změněn na místo pro přecházení. 

 
Nákladní doprava ve směru Dvůr Králové a Lázně Bělohrad bude po dobu uzavírek na silnici I/35 a II/300 v ul. A. Rudla směrována po silnici č. III/3002 ul. Havlíčkova, kde se u Penny Marketu napojí zpět na silnici II/300.
 
Zároveň bude také provedena úprava jízdních pruhů křižovatky v ul. Aloise Jilemnického a Havlíčkovy ulice, u přechodu pro chodce k prodejně Zeman.
 
Další informace budou uveřejňovány v následujících číslech Hořického zpravodaje i na webových stránkách města. Věnujte prosím zvýšenou pozornost přechodné úpravě provozu na silnicích a místních komunikacích ve městě Hořice tak, aby nedocházelo ke zbytečným nehodám.
 
Zdroj: Ing. Jaroslav Šedivý, odbor dopravy na MěÚ Hořice